Ze świata motoryzacji - o myjniach

0° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większoś

Ze świata motoryzacji - o myjniach

Czyszczenie_parą Technologiaedytuj

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Cenniki myjni samochodowych

Koszty związane z wizytą w myjni samochodowej mogą być bardzo różne. Uzależnione są one oczywiście od tego, jak duży zakres prac czyszczących ma zostać wykonany przy konkretnym samochodzie. Jeżeli ma on zostać tylko wyczyszczony, to koszt takiego czyszczenia nie powinien być zbyt wysoki, jednak każda dodatkowa usługa będzie generowała dodatkowe koszty. Podobnie jest w przypadku wizyty w myjni zakładającej również przeprowadzenie przeglądu samochodowego. Jest to bardzo ważne, aby udając się do myjni mieć opracowany pełen plan tego, jakie usługi mają zostać wykonane w samochodzie, ponieważ w przeciwnym razie będzie można zostać zaskoczonym przez koszty wizyty w myjni. Na szczęście w praktycznie każdej myjni znajdują się pełne cenniki usług.


Myjnia bezdotykowa ? rodzaj ręcznej myjni

Myjnia bezdotykowa ? rodzaj ręcznej myjni samochodowej. Zazwyczaj jest to myjnia samoobsługowa, gdzie klient parkuje swój pojazd na stanowisku do mycia, a następnie poprzez uiszczenie opłaty w pulpicie sterującym może zacząć mycie. Proces mycia rozpoczyna się od wyjęcia pistoletu z lancą ze stojaka lub uchwytu znajdującego się na stanowisku. Następnie klient wybiera program, którym chce myć auto. Najczęściej klient ma do dyspozycji 4 programy. Pierwszy to gorąca woda z detergentem myjącym, zazwyczaj mikroproszkiem lub pianą aktywną. Program drugi to spłukiwanie, jest to zimna woda z sieci. Trzeci program to wosk lub polimer, tu jak w programie pierwszym też występuje gorąca woda, ale z dodatkiem wosku. Czwartym programem jest zmiękczona i zdemineralizowna woda, która ma za zadanie finalnego opłukania pojazdu z pozostałości po poprzednich programach, oraz nie zostawieniu śladów na karoserii po wyschnięciu. Aby dobrze umyć auto klient powinien skorzystać ze wszystkich programów, jednak może się ograniczyć do pierwszego i czwartego. Taka myjnia zobligowana jest do tego by była wyposażona w separator, przez który przechodzą ścieki, zanim trafią do kanalizacji. Ma on za zadanie wyłapać substancje ropopochodne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Myjnia_bezdotykowa