Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

nawet najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie kosmetologia bardzo się rozwinęła i pojawiło się wiele nowych sposobów, które pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne dbanie o skórę. Niewątpliwie jest to ol

Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

Fenomen salonów kosmetycznych

Niewątpliwie rosnąca popularność gabinetów kosmetycznych jest związana z tym, że obecnie oferta wielu salonów piękności przerasta oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie kosmetologia bardzo się rozwinęła i pojawiło się wiele nowych sposobów, które pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne dbanie o skórę. Niewątpliwie jest to olbrzymia zachęta nawet dla osób, które nie były jak dotąd przekonane do korzystania z usług kosmetyczki. Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo obszerna także ze względu na to, że salony spa odwiedzają ludzie w każdym wieku i obojga płci. Potrzebne jest więc zróżnicowanie zabiegów i dopasowanie ich do potrzeb klientów. Nic więc dziwnego, że możemy dziś wybierać spośród mnóstwa zabiegów kosmetycznych.


Mechanizm działania depilacji laserowej

Podstawową zasadą umożliwiającą laserowe usuwania owłosienia jest selektywna fototermoliza czyli dopasowanie długości fali światła oraz czasu trwania impulsu laserowego tak aby uszkodzić docelową tkankę, z minimalnym wpływem na tkanki otaczające2. Lasery stosowane w depilacji powodują miejscowe uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie - melaniny w obszarze, który jest odpowiedzialny za wzrost włosa, czyli w mieszku włosowym, nie ogrzewając przy tym reszty skóry. Melanina jest głównym chromoforem dla obecnie stosowanych laserów depilujących. Melaniny są polimerami, których skład chemiczny zależy przede wszystkim od natury substratu i warunków lokalnych w jakich te substancje powstają. Melaniny naturalnie występują w organizmie i nadają kolor skórze oraz włosom. We włosach występują dwa rodzaje melaniny, eumelanina nadaje kolor brązowy lub czarny, natomiast feomelanina jest pigmentem o zabarwieniu żółtoczerwonym. Ze względu na efekt selektywnej absorpcji fotonów światła laserowego najlepsze efekty uzyskiwane są dla włosów o zabarwieniu czarnym bądź brązowym2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa


Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.

Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.

Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.

Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa