Tworzenie stron Rybnik

reść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty p

Tworzenie stron Rybnik Tworzenie stron Rybnik

Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML. Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: . W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu. Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie. Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.). Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML

Kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets, w skrócie CSS) to język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron WWW. CSS został opracowany przez organizację W3C w 1996 r. jako potomek języka DSSSL przeznaczony do używania w połączeniu z SGML-em. Pierwszy szkic CSS zaproponował w 1994 r. H?kon Wium Lie1. Arkusz stylów CSS to lista dyrektyw (tzw. reguł) ustalających w jaki sposób ma zostać wyświetlana przez przeglądarkę internetową zawartość wybranego elementu (lub elementów) (X)HTML lub XML. Można w ten sposób opisać wszystkie pojęcia odpowiedzialne za prezentację elementów dokumentów internetowych, takie jak rodzina czcionek, kolor tekstu, marginesy, odstęp międzywierszowy lub nawet pozycja danego elementu względem innych elementów bądź okna przeglądarki. Wykorzystanie arkuszy stylów daje znacznie większe możliwości pozycjonowania elementów na stronie, niż oferuje sam (X)HTML.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaskadowe_arkusze_stylów

Dzisiaj firma bez strony internetowej nie istnieje i powinien wiedzieć to każdky, kto chce prowadzić biznes, a zwłaszcza internetowy. Załóżenie profesjonalnej strony niestety kosztuje i nie można w tym temacie oszczędzać, ponieważ to w końcu nasza wizytówka w sieci. Jeżeli strona będzie wygladała 'tanio' to takie samo zdanie wyrobi sobie klient i najzwyczajniej w świecie pójdzie do konkurencji. Strona firmowa powinna sie wyróżniać na tle innych, konkurencyjnych stron. Przyciagać treścią i oczywiscie samą ofertą. Dobre i chwytliwe teksty również sporo pomogą w zdobywaniu nowych klientów.

Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee12. Strony tworzy się np. za pomocą HTML5, CSS3 i JavaScript. Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić ich zawartość przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowane odpowiednie wtyczki obsługujące takie obiekty. Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy, co może mieć wpływ na wynik ekonomiczny działalności rynkowej, a ewentualne błędy na stronie internetowej mogą negatywnie oddziaływać na potencjalnych klientów3. Strony internetowe można opracowywać we własnym zakresie z wykorzystaniem odpowiednich edytorów, np. nvu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa

Internauci dużą wagę przywiązują do rzetelności stron internetowych. Jeżeli zauważą kilka razy, że na jakiejś stronie zostały zamieszczone nie sprawdzone informacje, mogą zaprzestać wchodzenia na nią i wybiorą sobie jakąś inną stronę, poruszającą taką samą lub podobną tematykę. Swoją własną specyfikę pod tym względem posiadają strony informacyjne, na podstawie których internauci wyrabiają sobie własny pogląd na świat. W gąszczu różnych stron internetowych ważne jest, aby zostały one stworzone według przyjętego wcześniej planu i posiadały słowa kluczowe adekwatne do swojej tematyki. Tylko w takim wypadku jakaś strona internetowa pozostanie popularna przez dłuższy okres czasu, a internauci chętnie będą na nią wchodzili.