Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

go, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściu

Szczury w Twoim domu? Nie chcesz tych gości

Kot bywa lekiem na całe zło

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania. Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Usuń szczury

Często zdarza się, że na osiedlach zagnieżdżają się szczury. Gryzonie pojawię się w najróżniejszych zakątkach miasta. Szczególnie mocno zaszczurzona jest warszawa oraz Wrocław. Tutaj nam jednego mieszkańca przypadają trzy szkodniki. Szczury zazwyczaj nie lubią kontakt z człowiekiem. Bardzo mocno się boją światła. Walka ze szczurami jest obowiązkiem. Wynika to nawet z prawa. Natomiast często obowiązku tego nie wypełniają zarządcy miast wsi i miejscowości. Uchwały rady miasta często podważają rangę sprawy. Albowiem ustawach tych sam nałożone obowiązki dezerteryzacji. Nie tylko miasto, ale także prywatni mieszkańcy budynków mają obowiązek przeprowadzać deratyzacje. Należy nabyć trutkę i wyłożyć ją odpowiednich miejscach tam gdzie często przebiegają szkodniki. Najgorzej jest, gdy mieszkańcy twierdzą, że problemu nie ma a mimo wszystko latają tam szczury. Poprzez takie postępowania problemy miasta się pogłębia. Kontrole wykonania prowadzi często straż miejska. Jest ona w tym aspekcie bardzo pomocna.


Przyczyny powstania robactwa w blokach

Obecnie zdarzają się sytuacje, że robactwo zaczyna się pojawiać również w blokach mieszkalnych. Spowodowane jest to namnażaniem się robactwa w czasie upalnych dni i faktem, że przy wielu blokach położone są także niewielkie ogródki. Przyczyną pojawienia się robactwa jest także zły stan budynku i jego zawilgocenie. Kiedy w bloku pojawia się większa ilość robactwa, to wówczas z miejsca przeprowadzona zostaje jego dezynsekcja połączona z inspekcją przeprowadzaną w każdym mieszkaniu. Dezynsekcję można uznać za udaną, jeżeli robaki po jej przeprowadzeniu przestaną się pojawiać. Większość mieszkańców na czas dezynsekcji musi opuścić budynek i przenoszą się do sąsiadów lub rodziny. Inni mogą w nim pozostać, ale muszą stosować się do poleceń firmy dezynsekcyjnej.