O pompach

yć odremontowanie starego domu czy kamienicy. Jeżeli więc t my zaleźliśmy się w takim położeniu, to nie czekajmy tylko czym prędzej postarajmy się o to, by ruszyć z pracą. Nim samodzielnie coś zaczniemy robić, lepiej

O pompach

Nasz dom i woda

Coraz więcej ludzi decyduje się na to, by kupić sobie działkę i postawić na niej swój dom. Jest to wielkie wyzwanie. Podobnie dużym może być odremontowanie starego domu czy kamienicy. Jeżeli więc t my zaleźliśmy się w takim położeniu, to nie czekajmy tylko czym prędzej postarajmy się o to, by ruszyć z pracą. Nim samodzielnie coś zaczniemy robić, lepiej jest poszukać fachowców, a przede wszystkim hydraulika, który powie nam, jak woda w naszym domu ma być doprowadzana. Będą to rady na wagę złota, tak więc nie bagatelizujmy ich! Nie zadowalajmy się współpracą z pierwszym lepszym hydraulikiem. Szukajmy naprawdę tylko dobrych i sprawdzonych ekspertów.


Pompy hydrauliczne

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem (maszyną) służącą do tłoczenia płynów. Takie urządzenia stosowane są najczęściej w systemach hydrauliki siłowej.

Pompa jest elementem napędzającym cały system - tłoczy ona specjalny płyn (olej siłowy) poprzez przewody wysokociśnieniowe do silników hydraulicznych czyli siłowników. To właśnie siłowniki wykonują w systemie całą pracę ale to dzięki pompie są napędzane.

Tak więc pompa jest jednym z najważniejszych elementów.


Pompa wielotłoczkowa

Pompa wielotłoczkowa jest urządzeniem hydraulicznym używanym głównie w napędach hydraulicznych. Pompa wielotłoczkowa składa się z kilku lub kilkunastu małych pomp tłokowych umieszczonych w jednym korpusie. Pompy wielotłoczkowe dzielą się na promieniowe (rys. 1) i osiowe (rys. 2). W obydwu przypadkach zasada działania jest ta sama. Tłoczki pompy (1) umieszczone w korpusie (2) opierają się na pochylonej tarczy (3) (w pompie osiowej) lub na mimośrodowym pierścieniu (3) w pompie promieniowej. Obrotowy ruch pierścienia lub tarczy wymusza ruch posuwisto-zwrotny tłoczków co powoduje zasysanie i tłoczenie cieczy. Pompy wielotłoczkowe nie są wyposażone w zawory. Ich rolę spełniają tarcza rozdzielcza (4) w pompie osiowej lub wałek rozdzielczy (4) w pompie promieniowej. Obracają się wraz z pierścieniem lub tarczą przyłaczając przestrzenie robocze cylinderków na przemian do przewodu ssawnego (5) lub tłocznego (6).