Na szybko o renowacji skór

ec, za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.Wytrzymałość skórzanych mebliNie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki. Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra je

Na szybko o renowacji skór Skórzane meble są ładne i trwałe, jednak pod warunkiem, że właściwie o nie dbamy. Takie meble może się łatwo zniszczyć, jednak na szczęście są usługi typu , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Wytrzymałość skórzanych mebli

Nie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki. Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra jest jednym z najstarszych rodzajów materiałów, z których wykonujemy odzież czy inne przedmioty. Dlatego może słabość do skórzanych mebli ma większość ludzi.

Skóra jako materiał jest bardzo wytrzymała i dość łatwa w czyszczeniu. Nowoczesne meble skórzane jednak łatwo ulegają uszkodzeniom, przetarciom i innym niszczącym je czynnikom. Wynika to z rodzaju zastosowanej skóry oraz jej wykończenia, dlatego każdy dumny posiadacz skórzanej odzieży, czy mebli powinien zaopatrzyć się w zestaw środków do konserwacji skóry, aby zachować jej dobry stan na dłużej.


Szare mydło i woda. Czyszczenie skóry

Każdy lubi po ciężkim dniu pracy usiąść w wygodnym fotelu lub rozłożyć nogi na kanapie. Jednak kiedy nasze meble wypoczynkowe są skórzane to trzeba o nie odpowiednio zadbać, abyśmy mogli cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długie lata. Skóra na meblach wymaga stosowania odpowiednich środków czyszczących i pielęgnujących, aby zachowała sprężystość i była bardziej odporna na tarcie, temperaturę i zabrudzenia.

Przede wszystkim skórzane meble i odzież trzeba regularnie czyścić przy pomocy łagodnych środków myjących i delikatnej gąbki. Najlepsze ponoć jest szare mydło oraz ciepłą woda. Do tego ściereczka z mikrofibry i można przystąpić do czyszczenia. Należy pamiętać, aby nie szorować zbyt mocno, a po zakończonym czyszczeniu zabezpieczyć mebel specjalnym preparatem.


Skórzane meble, jak przechowywać. Wikipedia

Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry. W przypadku zmniejszenia wilgotności skóra zmniejsza swą powierzchnię (kurczy się), gdy wilgotność się zwiększa skóra staje się bardziej elastyczna, rozciągliwa. Jednoczesna duża wilgotność i wysoka temperatura powoduje pleśnienie skóry. Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, podobnie skóra na którą oddziałuje dwutlenek siarki (np. z dymu paleniska).

Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok. 5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%. Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).

Wyroby skórzane wymagają odpowiedniego konserwowania (czyszczenia, suszenia, pastowania lub szczotkowania, prania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)