Dla kogo usługa wirtualnego biura?

o dobrze zorganizować oraz zapewnić firmie bezproblemowe funkcjonowanie. W wielu przypadkach stała siedziba firmy jest po prostu niepotrzebna, więc może to jedynie generować dodatkowe koszty i stanowić zbędne obciążenie

Dla kogo usługa wirtualnego biura?

Łatwiejsza kontrola nad firmą

Właściciel firmy zazwyczaj ma na głowie wiele spraw i obowiązków, a także często musi się przemieszczać w różne miejsca, by wszystko dobrze zorganizować oraz zapewnić firmie bezproblemowe funkcjonowanie. W wielu przypadkach stała siedziba firmy jest po prostu niepotrzebna, więc może to jedynie generować dodatkowe koszty i stanowić zbędne obciążenie dla przedsiębiorstwa. Czy jednak warto całkiem z niej zrezygnować? Czasem buro może się przecież przydać. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług, które zapewniają dostęp do powierzchni biurowej w konkretnych przypadkach, jednak nie kosztują tyle, co tradycyjne biuro. Takie rozwiązanie może często być o wiele bardziej korzystne.


Kilka faktów

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Wirtualne biuro to mniej formalności!

Kupno i wynajem siedziby firmy stają się obecnie dość przestarzałymi rozwiązaniami, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe, niewielkie działalności. O wiele lepszym pomysłem może być zorganizowanie wirtualnej siedziby, która będzie dawać nam możliwość korzystania z biura stacjonarnego w sytuacji, gdy jest to niezbędne, natomiast nie będzie od nas wymagać nieustannego kontrolowania stanu, zaopatrzenia i kosztów, jakich wymaga standardowa siedziba. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy, ponieważ do takiego biura nie ma konieczności zatrudniania pracowników. Dla małej firmy będzie to bardzo duża oszczędność oraz udogodnienie, więc z pewnością warto wziąć je pod uwagę.